| Sample Cost | Free |
|---|---|
| Warranty | 2 Years |
| Usage | Protein Purification |
| Package | 5 ML/100 ML/1000mL |
| Packaging Details | Case: 50cm x 40cm x 35cm |
| Sample Cost | Free |
|---|---|
| Warranty | 2 Years |
| Usage | Protein Purification |
| Package | 5 ML/100 ML/1000mL |
| Packaging Details | Case: 50cm x 40cm x 35cm |
| Sample Cost | Free |
|---|---|
| Warranty | 1 Years |
| Usage | Protein Purification |
| Package | 5 ML/100 ML/500mL |
| Packaging Details | Case: 50cm x 40cm x 35cm |
| Product Name | Agarose Heparin Magbeads |
|---|---|
| Bead Size | 30~150 μm |
| Concentration | 10% (v/v) |
| Shelf Life | 2 Years |
| Usage | Medical Research |
| Concentration | 10 Mg/mL |
|---|---|
| Magnetic Core | Fe3O4 |
| Application Direction | Immunoassay Elisa, Separation Of Protein, Cell Sorting |
| Presrevation Temperature | 2~8 ℃ |
| Usage | IVD Industry |
| Product Name | Silica Carboxyl Magbeads |
|---|---|
| Bead Diameter | 300nm |
| Specifications | 50mg/mL |
| Magnetic Core | Fe3O4 |
| Package | 1mL/10mL/100mL |
| Packaging Details | 10 rxns,100BeaverBeads™ Nucleic acid extraction or Purification Kit (magnetic bead method) User Manual rxns |
|---|---|
| Delivery Time | 7-14 days |
| Supply Ability | 850 L/month |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | BEAVER |
| Product Name | Silica Carboxyl Magbeads |
|---|---|
| Bead Diameter | 300nm |
| Specifications | 50mg/mL |
| Magnetic Core | Fe3O4 |
| Package | 1mL/10mL/100mL |
| Product Name | Agarose NHS Magbeads Preactivated |
|---|---|
| Bead Diameter | 30-150 μm |
| Concentration | 20% (v/v) |
| Ligand Content | ~50 μM/mL Gel |
| Binding Ability | 20~30 Mg Rabbit IgG/mL Beads |
| Product Name | Silica Carboxyl Magbeads |
|---|---|
| Bead Diameter | 300nm |
| Specifications | 50mg/mL |
| Magnetic Core | Fe3O4 |
| Package | 1mL/10mL/100mL |